Ένας 8χρονος μαθητής δημοτικού σχολείου της Κηφισιάς καταπλακώθηκε από σιδερένια πόρτα και χρειάστηκε να μεταφερθεί σε νοσοκομείο, όπου σύμφωνα με πληροφορίες νοσηλεύεται εκτός κινδύνου.
Σύμφωνα με τη Αστυνομία, το περιστατικό σημειώθηκε περίπου στις 13:30, κάτω από άγνωστες μέχρι στιγμής συνθήκες, την ώρα που εργάτες πραγματοποιούσαν εργασίες στο προαύλιο του σχολείου.
Την ώρα εκείνη οι μαθητές είχαν μόλις σχολάσει και η πόρτα, κατά το άνοιγμά της, έπεσε πάνω τους.
Για το περιστατικό προσήχθησαν στον Αστυνομικό Τμήμα οι τρεις εργάτες που είχαν τοποθετήσει την πόρτα ενώ κρατείται ήδη και ο εργολάβος.
Διαβάστε όλες τις ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο.