Ford: Έδωσε το δικό της ρεσιτάλ στο Ράλι Ακρόπολις

Ποι ήταν το κορυφαίο πλήρωμα

Ford Ράλι Ακρόπολις αποτελέσματα

Η Ford έκλεψε τις εντυπώσεις και επαναεπιβεβαίωσε τη δυναμική της στο Ράλλυ Ακρόπολις με τους Sebastien Loeb και Pierre-Louis Loubet να δείχνουν τα δόντια τους πίσω από το τιμόνι του Ford Puma Rally1 πραγματοποιώντας το προσωρινό 1-2 την πρώτη μέρα του αγώνα. Κορυφαίο πλήρωμα της M-Sport Ford στη ράμπα του τερματισμού ήταν οι Pierre-Louis Loubet-Vincent Landais, οι οποίοι κατέκτησαν την 4η θέση, ισοφαρίζοντας έτσι το καλύτερό τους αποτέλεσμα στο WRC.·

Από τη μεριά τους, οι Craig Breen-Paul Nagle, επίσης με Ford Puma Rally1, ολοκλήρωσαν το φετινό  Ράλλυ Ακρόπολις στη 5η θέση της γενικής κατάταξης. Ιδιαίτερα επιτυχημένη ήταν και η παρουσία των Νώντα Καρανικόλα-Γιώργου Κακαβά, οι οποίοι μοιράστηκαν ένα Ford Fiesta Rally3.