Στην κορυφή η Ρεάλ

Με 14 βαθμούς βρίσκεται μόνη στη πρώτη θέση της Πριμέρα Ντιβιζιόν

Έστω και δύσκολα η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε 2-0 την Οσασούνα και με 14 βαθμούς βρίσκεται μόνη στη πρώτη θέση της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Στο 36ο ο Βινίσιους άνοιξε το σκορ για τους Μερένγκες. Ο Γιόβιτς στο 58 σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ με τη χρήση του VAR. Το τελικό 2-0 για τη Ρεάλ διαμόρφωσε ο Ροντρίγκο στο 72 συνδυάζοντας με τον καλύτερο τρόπο το επίσημο ντεμπούτο του με την πρώτη ομάδα της «βασίλισσας».

Δείτε όλο το μεσημεριανό δελτίο ειδήσεων του Star Channel εδώ

ΠΕΝΤΕ ΣΤΑ ΠΕΝΤΕ Η ΙΝΤΕΡ

Την πέμπτη της νίκη σε ισάριθμα ματς στο Καμπιονάτο πέτυχε χθες η Ίντερ που με γκολ του Ντ Αμπρόσιο στο 23ο λεπτό νίκησε 1-0 τη Λάτσιο. Έτσι οι Νερατζούρι βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας με 15 βαθμούς.

Η ΡΕΜΣ ΗΤΑΝ...ΠΑΡΙ!

Η Παρί έχει το όνομα, είχε Νεϋμάρ αλλά η Ρέμς είχε τη χάρη και έφυγε νικήτρια από το Παρκ Ντε Πρενς με 2-0. Ο Χασάν Καμαρά στο 29’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ενώ ο Μπουλαγέ Ντιά στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 2-0  με το οποίο η Ρεμς έβαλε τέλος στο νικηφόρο σερί της ομάδας του Τόμας Τούχελ.