H Εθνική Παίδων «τσάκισε» την αντίστοιχη ομάδα του Γιβραλτάρ

Διέπρεψαν τα παιδιά του Βασίλη Γεωργόπουλου

Διέπρεψε η Εθνική Παίδων

Η Εθνική Παίδων στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα U17 κατάφερε να νικήσει την αντίστοιχη ομάδα του Γιβραλτάρ με σκορ  6-0.

Τα παιδιά του Βασίλη Γεωργόπουλου κατάφεραν να μπουν δυναμικά στο παιχνίδι .

Το σκορ άνοιξε στο 9ο λεπτό ο Βρακάς και 6 λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος.

Εκπληκτική ήταν και η εμφάνιση του Τζίμα ο οποίος κατόρθωσε το τρίτο γκολ της Εθνικής μας και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

Ελλάδα: Μανδάς, Βαγιαννίδης, Βουτσάς, Μαρτίνης, Πουρνάρας (58? Λεοντσάκος), Σερπεζής (41? Μαυρουδής), Φέκκας, Τζίμας, Βρακάς, Γκοτζαμανίδης (41? Γώγος), Αλεξανδρόπουλος

Γιβραλτάρ: Λόπεζ, Χαλ, Ουρτάδο, Μπορέλ, Σέρρα, Μοντόβιο, Ενρίλες, Μποργκέ, Βινέτ, Μούιρ, Μαράς, Ντελ Ρίο

Επόμενος αγώνας για την Εθνική Παίδων, η οποία βρίσκεται στην κορυφή του 5ου ομίλου με 6 βαθμούς, εκείνος με την Σερβία στις 24/10, στις 14:30.