«Τεράστιος» ο Τσιτσιπάς - Κέρδισε τον Τιμ κατακτώντας το ATP Finals!

Αγώνας θρίλερ με 2-1 στα σετ

Τεράστια η νίκη του Στέφανου Τσιτσιπά στο Λονδίνο, αφού κέρδισε τον Ντομινίκ Τιμ στον τελικό των ATP Finals με 2-1 ( 6-7, 6-2, 7-6) και κατέκτησε τον σημαντικότερο τίτλο της καριέρας του.

Με τον αντίπαλό του Ντομινίκ Τιμ λίγο πριν την έναρξη του αγώνα /Φωτογραφία AP Images

Το απόλυτο θρίλερ ζήσαμε στο τρίτο σετ με τον Τσιτσιπά να «πετάει» το προβάδισμα που πήρε, αλλά να στέλνει το ματς σε tie break και να επικρατεί με 7-4 σε ένα δραματικό φινάλε.

Περήφανη η Ελλάδα με μία ακόμα νίκη του Τσιτσιπά /Φωτογραφία AP Images

Είναι ο τέταρτος τίτλος στην καριέρα του Στέφανου, ωστόσο πρόκειται για την πρώτη του συμμετοχή σε αυτό το τουρνουά.

Δάκρυα χαράς μετά το τέλος του αγώνα για τον αήτητο Στέφανο! /Φωτογραφία AP Images

Λίγα λεπτά μετά την τεράστια νίκη, ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης συνεχάρη τον διεθνή τενίστα μέσω Twitter.