Κόπα Αμέρικα: Στην Οκτάδα Αργεντινή και Κολομβία

Νικηφόρα πρεμιέρα για το Κύπελλο Αφρικής

Στην προημιτελική φάση του Κόπα Αμέρικα προκρίθηκαν χθες η Κολομβία που νίκησε τη Παραγουάη και η Αργεντινή που επικράτησε 2-0 του Κατάρ. Στο Κύπελλο Αφρικής που διεξάγεται στην Αίγυπτο η Αλγερία νίκησε 2-0 τη Κένυα.

Έστω και την τελευταία αγωνιστική της πρώτης φάσης, η Αργεντινή του Λιονέλ Μέσι πέτυχε τη πρώτη της νίκη με 2-0 επί του Κατάρ και προκρίθηκε στους 8 του Κόπα Αμέρικα, όπου θα αντιμετωπίσει τη Βενεζουέλα.

Μόλις στο 4ο λεπτό του αγώνα, ο Λαουτάρο άνοιξε το σκορ για την Μπιάνκο Σελέστε. Στο 45’,  το Κατάρ έφτασε κοντά στην ισοφάριση, όταν ο Μπασάμ με απευθείας χτύπημα φάουλ έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει στο δεξί δοκάρι της εστίας του Αρμάνι.

Οκτώ λεπτά πριν τη λήξη του ματς, ο Αγουέρο σκόραρε λυτρώνοντας τους Αργεντινούς.  Στο άλλο ματς του δευτέρου ομίλου, η Κολομβία, με γκολ του Γκουστάβο, νίκησε 1-0 τη Παραγουάη και πέρασε πρώτη με εννέα βαθμούς στα προημιτελικά.

Με τον καλύτερο τρόπο άρχισε το Κύπελλο Αφρικής η Αλγερία, καθώς νίκησε 2-0 τη Κένυα.

Στο 34', ο Οντιαμπό ανέτρεψε τον Μαχρέζ μέσα στην περιοχή και ο Μπουντετζά έκανε το 1-0 για την Αλγερία.

Δυο λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, έγινε το 2-0. Ο Μαχρέζ σούταρε και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Ματάσι, έχοντας βρει και σε σώμα αμυντικού.

Δείτε ολόκληρο το μεσημβρινό δελτίο ειδήσεων του Star εδώ.

Τελευταία Νέα
21.11.19 , 23:45 Αντιεξουσιαστές: Επίδειξη ισχύος στο Πάντειο - Τραυματίστηκαν φοιτητές
21.11.19 , 23:43 Νετανιάχου: Καταγγέλλει πραξικόπημα μετά την άσκηση διώξεων σε βάρος του
21.11.19 , 23:31 Εμμανουέλα: «Σε περιμένω» - Σε ποιο μοντέλο του GNTM απευθύνεται;
21.11.19 , 23:29 Σφοδρή επίθεση Τσίπρα στη Ν.Δ: «Ανίκανοι και ξεδιάντροποι»
21.11.19 , 23:22 Η Μαρία Ηλιάκη απολαμβάνει -από τώρα- τη χριστουγεννιάτικη Ζυρίχη!
21.11.19 , 23:20 Το νέο «υπερ-όπλο» του Λιμενικού στο Αιγαίο
21.11.19 , 23:00 Σκόπελος: 7χρονος έκοψε το δάχτυλό του με πριόνι
21.11.19 , 22:59 Βραζιλία: Εν ψυχρώ δολοφονία άστεγης
21.11.19 , 22:28 Υποβλήθηκε στη γονιδιακή θεραπεία ο Παναγιώτης-Ραφαήλ
21.11.19 , 22:12 Κακοκαιρία στην Αττική:Πάνω από 1.200 κεραυνοί - Νέα επιδείνωση την Κυριακή
21.11.19 , 21:57 Με διαφορά 14% προηγείται η ΝΔ του ΣΥΡΙΖΑ σε δημοσκόπηση
21.11.19 , 21:55 Δάφνη: Άνδρας με μαχαίρι επιτέθηκε σε φοιτήτριες
21.11.19 , 21:49 Meghan Markle: Είναι και επίσημα η μεγαλύτερη influencer μόδας για το 2019
21.11.19 , 21:31 Έρχεται το ‘ΜΙΝΙ John Cooper Works Days’ στο Αυτοκινητοδρόμιο των Μεγάρων.
21.11.19 , 21:29 Ιθάκη: Ανατροπή στον θάνατο 40χρονου Βρετανού από ξυλοδαρμό
19.11.19 , 00:07 GNTM 2019: Δείτε ποια κέρδισε την καλύτερη φωτογραφία
19.11.19 , 09:34 Ελευθερία: Οι πρώτες δηλώσεις μετά την αποχώρησή της από το GNTM
20.11.19 , 00:05 GNTM 2019: Ίσως η πιο απρόσμενη αποχώρηση από το παιχνίδι!
18.11.19 , 13:23 Κατερίνη: Οι ύποπτες κινήσεις σε ρωσικό social media της μάνας
18.11.19 , 10:55 Γέννησε η Τζένη Μπότση!
19.11.19 , 23:58 GNTM 2019: Ποια… Μαίρη Πόπινς είχε την καλύτερη φωτογραφία;
19.11.19 , 00:32 GNTM 2019: Το απίστευτο σχόλιο της Μαρίας για τον Snik!
19.11.19 , 00:40 GNTM - Trailer: Φωτογράφιση αλά... Μαίρη Πόπινς στο επεισόδιο της Τρίτης
19.11.19 , 00:25 GNTM 2019: Το μοντέλο που αποχώρησε μια ανάσα πριν την τελική δεκάδα!
20.11.19 , 00:11 GNTM -Trailer: Μοντέλα ή καταδρομείς στη δοκιμασία αποχώρησης της Δευτέρας;
20.11.19 , 11:05 Δείτε για πρώτη φορά τον σύντροφο της Ελευθερίας του GNTM
18.11.19 , 23:00 GNTM 2019: Για ποιο λόγο Ζενεβιέβ-Σκουλός την «είπαν» στη Μαρία;
18.11.19 , 13:06 GNTM: Ο άγριος καβγάς Κάτιας-Μαρίας στο επεισόδιο της Δευτέρας!
19.11.19 , 23:16 GNTM: Η παρασπονδία της Μαρίας που έκανε έξαλλους κριτές και Ζενεβιέβ
18.11.19 , 10:41 Έρχεται εβδομάδα πληρωμών: Πότε θα δοθούν συντάξεις, ΚΕΑ, επιδόματα