Eπιστροφή στις νίκες για τη Μάντσεστερ Σίτι που επικράτησε 3-1 της Γουότφορντ

Η Τότεναμ πέρασε δύσκολα από το "Liberty"

Μετά το 0-0 της προηγούμενης αγωνιστικής κόντρας με την Κρίσταλ Πάλας και το τέλος του σερί των 18 νικών, η Μάντσεστερ Σίτι επανήλθε στις επιτυχίες, επικρατώντας με 3-1 της Γουότφορντ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Στέρλινγκ, πριν καν συμπληρωθεί ένα λεπτό αγώνα, με αυτογκόλ του Καμπασελέ στο 13'. Στο 63' ο Αγκουέρο έκανε το 3-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-1 με τον Γκρέι στο 82'.

Η Τότεναμ πέρασε με 2-0 από την έδρα της Σουόνσι

Η Τότεναμ πέρασε δύσκολα από το "Liberty", με τον Γιορέντε να σκοράρει απέναντι στην πρώην ομάδα του μόλις στο 12' (από θέση οφσάιντ) και τον Ντέλε Άλι να βρίσκει δίχτυα στο 89' για το τελικό 2-0 με αντίπαλο τη Σουόνσι.

Η Αταλάντα απέκλεισε την Νάπολι από το κύπελλο της Ιταλίας

Στο κύπελλο Ιταλίας η Αταλάντα έκανε την έκπληξη και απέκλεισε από την ημιτελική φάση την επικεφαλής της βαθμολογίας, Νάπολι, επικρατώντας με 2-1 στο Σαν Πάολο.

Οι "νερατζούρι" του Μπέργκαμο άνοιξαν το σκορ με τον Καστάν στο 50ό λεπτό και διεύρυναν το προβάδισμά τους με τον Πάπου Γκόμες στο 81ο. Το μόνο που κατάφεραν οι "παρτενοπέι" ήταν να μειώσουν τη διαφορά σε 2-1 με τον Μέρτενς.