Oλυμπιακός: Ηττήθηκε 1-0 από τη Γουλβς στην Αγγλία

Άδοξο τέλος στο Ευρωπαϊκό ταξίδι

Απογοήτευση επικρατεί στον Ολυμπιακό που παρα την καλή του εμφάνιση,  ηττήθηκε 1-0 από τη Γούλβς στην Αγγλία κι  αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Γιουροπα Λιγκ.  Οι ερυθρόλευκοι πάντως έχουν σφοδρά παράπονα από την διαιτησία...

Το χρονόμετρο στο Μολίνο δείχνει το το 7ο λεπτό και οι ερυθρολευκοι τα κανουν όλα λαθος .Ο Μπα αργεί να γυρίσει στον Αλέν που αντί να διώξει κάνει κοντρόλ τησ συμφοράς

O Ποντένσε  κλέβει  και ο Γάλος γκολκίπερ   τον ανατρέπει χωρίς λόγο.

Ο διαιτητής Μαρτσινιακ δειχνει πέναλτι κι ο Χιμένες δινει προβάδισμα και σκορ πρόκρισής στη Γουλβς  σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτου ματς

Ο Ολυμπιακός στην συνεχεία  αντέδρασε  Ο Ομάρ βρήκε τον Ελ Αραμπί που  γύρισε  στον  Καμαρά που έστειλε την μπάλα στα  δίχτυα  Το γκολ όμως δεν μέτρησε καθώς το VAR δείχνει πως ο  Ελ Αραμπί ήταν καποια εκατοστά εκτεθειμένος

Ωστόσο οι διατητες δεν χρησιμοποίησαν το VAR  στη φάση το 55 όταν ο Μπολί έσπρωξε όσο χρειαζόταν τον Ελ Αραμπί για να τον βγάλει έκτος τροχιας.

Οι «ερυθρόλευκο», ζητήσαν πέναλτι και σε μαρκάρισμα του Ντόχερτι στον Τσιμίκα ενώ φωνάζουν και για τις καθυστερήσεις των Άγλλων