Νίκες για Πανθρακικό, Παναιτωλικό, Ξάνθη - ισοπαλία για ΠΑΟΚ και Ατρόμητο

Τι έγινε στα παιχνίδια της 16ης αγωνιστικής

Νικηφόρα πέρασαν από την 16η αγωνιστική της Super League οι Πανθρακικός, Παναιτωλικός και Ξάνθη, ενώ στο «X» έμειναν ο ΠΑΟΚ και ο Ατρόμητος.

Ατρόμητος - ΠΑΟΚ: 1 - 1

Ο Ατρόμητος αναδείχθηκε ισόπαλος του ΠΑΟΚ με 1 - 1 στο Περιστέρι.

Το σκορ άνοιξε στο 26ο λεπτό, ο Καραμάνος «έστρωσε» με το τακουνάκι στον Παπαδόπουλο και ο διεθνής επιθετικός με πλασέ στην κίν��ση άνοιξε το σκορ, ενώ η ισοφάριση ήρθε στο 90’, με κεφαλιά του Τζαβέλλα σε κόρνερ του Λίνο.

Πανθρακικός - Καλλονή: 2 - 0

Την εντός έδρας δύναμή του έδειξε για ακόμα μία φορά ο Πανθρακικός, νικώντας με 2 - 0 την Καλλονή.

Το πρώτο μέρος έληξε 0 - 0, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 54’, με τον Κασές, ενώ το 2 - 0 «έγραψε» ο Χρήστου.

Από το 70ο λεπτό, η Καλλονή έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Φαρία με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Παναιτωλικός -��λατανιάς: 3 - 0

Με «τριάρα» διατήρησε το αήττητο στην έδρα του ο Παναιτωλικός, που επέστεψε στις νίκες με 3 – 0 επί του Πλατανιά.

Το σκορ για τα «καναρίνι» άνοιξε στο 40’ ο Θεοδωρίδης, ενώ τα άλλα δύο τέρματα πέτυχαν οι Μπόγιοβιτς και Καμαρά, στο 59ο και 63ο λεπτό, αντίστοιχα.

Ξάνθη - ΟΦΗ: 2 - 1

Με τον Κάλβο να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής η Skoda Ξάνθη νίκησε με 2 - 1 τον ΟΦΗ.

Ο Ισπανός μπήκε ως αλλαγή στο γήπεδο στο 54' και σε διάστημα έξι λεπτών (55' 61') πέτυχε και τα δύο τέρματα, ενώ οι Κρητικοί μείωσαν την διαφορά στο 76' με τον Κουτσιανικούλη, ο οποίος αποβλήθηκε λίγο αργότερα με απευθείας κόκκινη κάρτα.