Mε την καθιερωμένη κοπή της πίτας ,ξεκίνησε η Α.Λ.Α.Κορινθίας τις δραστηριότητες της για την νέα χρονιά. Μέλη , φίλοι και αθλητές της λέσχης βρέθηκαν όλοι μαζί στο πάντα φιλόξενο Επιμελητήριο Κορινθίας το Σάββατο 10/2/2024 .Την πίτα έκοψε ο Δήμαρχος Κορινθίων Νίκος Σταυρέλης , ενώ από πλευράς του Δήμου Κορινθιών παρόντες ήταν οι Γιώργος Παπαβενετίου ( Προέδρος του Δ.Σ) , ο Κώστας Δημάκος ( Αντιδήμαρχος Αθλητισμού) και ο Δημοτικός Σύμβουλος Σταυρος Δανιήλ.
Το επιμελητήριο Κορινθίας εκπροσώπησε ο Γ.Γραμματέας & Πρώην Προέδρος της Α.Λ.Α.Κορινθίας Δημήτρης Σουφρίλας . Ενώ χαιρετισμό έστειλε ο Υφυπουργός Πολιτισμού Χρίστος Δήμας .Ο Πρόεδρος Σωτήρης Οικονόμου παρουσίασε το Αγωνιστικό πρόγραμμα του σωματείου για το 2024.Και ο Γιώργος Σωτηρόπουλος έκανε ενημέρωση για τις Νέες πίνακιδες ιστορικών αυτοκίνητων και την διαδικασία έκδοσης τους
Τυχερή της μέρας η Δήμητρα Μακρή που κέρδισε το φλουρί και μαζί μια διανυκτέρευση στα Τρίκαλα Κορινθίας , στο Ξενοδοχείο Πηγή Ταρλαμπά.Στην συνέχεια η Λέσχη βράβευσε τους αθλητές της που διακρίθηκαν στους αγώνες το 2023:
ΣΟΥΚΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
1os ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΥΝΟΔΗΓΩΝ ΡΑΛΛΥ ΧΩΜΑΤΟΣ 2023
ΜΟΥΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
2os ΕΠΑΘΛΟ ΣΥΝΟΔΗΓΩΝ ΡΑΛΛΥ ΧΩΜΑΤΟΣ C6
ΒΕΡΝΙΚΟΣ ΕΥΓΕΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3os ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ DRIFT 1
ΣΠΟΝΔΥΛΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
4os ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ DRIFT 1
MAΤΘΑΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
1os ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ DRIFT 2
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
3os ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΥΝΟΔΗΓΩΝ ΧΩΜΑΤΟΣ C2
XΡΗΣΤΟΣ ΤΣΙΟΓΚΑΣ
2os ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΔΗΓΩΝ REGULARITY
ΣΩΤΗΡΗΣ ΚΟΛΛΙΟΠΟΥΛΟΣ
2ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΝΟΔΗΓΩΝ REGULARITY
ΑΣΗΜΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ
2ος ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ REGULARITY ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Η
Για την προσφορά του στο ελληνικό Motosport και στην Α.Λ.Α.Κορινθίας τιμήθηκε ο Νάσος Δασκαλόπουλος .
Το Δ.Σ θα ήθελε να ευχαριστήσει το ξε
Διαβάστε όλες τις ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο.