Στην κορυφή της βαθμολογίας η Λίβερπουλ

Μετά την ήττα της της Μάντσεστερ Σίτυ από την Τσέλσι

Στην Αγγλία η Τσέλσι έβαλε φωτιά στην κούρσα του πρωταθλήματος, καθώς νίκησε τη Μάντσεστερ Σίτυ με 2-0 και έτσι Λίβερπουλ πέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στο «Στάμφορντ Μπριζ» η Μάντσεστερ Σϊτυ γνώρισε την πρώτη της ήττα στην Πρεμιερ Λιγκ.

Το σκορ για την Τσελσι άνοιξε ο Καντέ στο τέλος του πρώτου ημίχρονου, ενώ ο Νταβίντ Λουίζ στο 78 έριξε στο καναβάτσο την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιολα.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την ΑΕΚ με οδηγό τον Πόνσε

Τέσσερα γκολ για τη Λίβερπουλ
Νίκη δώρο για τη Λίβερπουλ που πέρασε στην κορυφή, καθώς νωρίτερα είχε εύκολο έργο στην έδρα της Μπορνμουθ.

Ο Σαλάχ άνοιξε το σκορ στο 25'. Ο Αιγύπτιος άσος πέτυχε και το 2-0 στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και ο Κουκ με αυτογκόλ διαμόρφωσε το 3-0, ενώ το σόου του Μοχαμεντ Σολαχ ολοκληρώθηκε με χατ τρικ!

Δείτε ολόκληρο το Μεσημεριανό Δελτίο Ειδήσεων του STAR.