«Ασπρόμαυρο» το πρώτο ντέρμπι της σεζόν

Τέταρτη σερί νίκη για τους «μπέμπηδες» του Παναθηναϊκού

Με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Αλεξάντερ Πρίγιοβιτς ο ΠΑΟΚ νίκησε 2-0 την ΑΕΚ στη Τούμπα παίρνοντας έτσι τη πρώτη νίκη στο ντέρμπι της σεζόν. Στο 29 ο Σέρβος επιθετικός εκμεταλλεύθηκε το λάθος του Λαμπρόπουλου και με αριστοτεχνικό τρόπο έδωσε προβάδισμα στον δικέφαλο μου βορρά.

Το 2-0 έγινε στο 59. Ο Μάτος έβγαλε σέντρα και ο Πρίγιοβιτς με πλασέ έκανε το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ στο ντέρμπι.

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη του στην φετινή Σούπερ Λίγκα πέτυχε ο Παναθηναϊκός που επικράτησε με 3-0 του Λεβαδειακού στο Ολυμπιακό στάδιο της Αθήνας. Μόλις στο 5ο λεπτό ο Χατζηγιοβάνης, έβγαλε σέντρα και ο Καμπετσής έκανε το 1-0 για το τριφύλλι. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτο ημιχρόνου πάλι ο Χατζηγιοβάνης δημιούργησε και ο Χατζηθεοδωρίδης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 γηια τους Πράσινους. Στο τρίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γιόχανσον έπαιξε το 1-2 με τον Μακέντα, ο Ιταλός με τακουνάκι τροφοδότησε τον Σουηδό ο οποίος πέτυχε το τελικό 3-0 με το οποίο  ο Παναθηναϊκός έκανε το 4 στα 4.