Μην κοιτάς πίσω με θυμό- Ηχηρό μήνυμα κατά της τρομοκρατίας από το ματς Γαλλία- Aγγλία

Κράτησαν ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων

«Η ψυχή της πετά μακριά, αλλά μην κοιτάς πίσω με θυμό σε άκουσα να λες».

Υπό τους στίχους του γνωστού τραγουδιού των ΟΑΣΙΣ "μην κοιτάς πίσω με θυμό" χιλιάδες Άγγλοι και Γάλλοι φίλαθλοι μεταξύ των οποίων βρίσκονταν ο πρόεδρος της Γαλλίας Εμμανουέλ Μακρόν και η πρωθυπουργός του Ηνωμένου Βασιλείου Τερέζα Μέι, έστειλαν  από το Σταντ ντε Φρανς ηχηρό μήνυμα κατά της τρομοκρατίας.

Πριν τη σέντρα του φιλικού αγώνα της Γαλλίας με την Αγγλία τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων των πρόσφατων τρομοκρατικών επιθέσεων σε Λονδίνο και Μάντσεστερ.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι πετεινοί κατάφεραν να επιβληθούν των Λιονταριών με 3-2 αν και αγωνίστηκαν με έναν παίκτη λιγότερο στο β’ ημίχρονο. Το γκολ της νίκης σημείωσε ο Ντεμπελέ στο 78'.