Πέρασε από τη Μυτιλήνη ο ΠΑΟΚ – Μήνυμα ενότητας από τους παίκτες

Επικράτησε με 3-1 της Καλλονής

Μία νίκη που εκτός από 3 βαθμούς θα έχει και ευεργετικές συνέπειες και ως προς το «βαρύ» κλίμα που υπήρχε στον ΠΑΟΚ μετά τις τελευταίες εμφανίσεις, πέτυχε ο δικέφαλος του Βορρά στη Μυτιλήνη.

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 3-1 της Καλλονής, η οποία μέχρι το τελευταίο 15λεπτο του αγώνα κυνηγούσε με αξιώσεις έστω τον βαθμό της ισοπαλίας.

Το σκορ άνοιξε ο Κλάους Αθανασιάδης στο 7ο λεπτό, με την Καλλονή να ισοφαρίζει στο 41’ με τον Μανούσο. Ο επιθετικός του ΠΑΟΚ έβαλε τις βάσεις της νίκης στο 76’ με νέο τέρμα, ενώ τους τρεις βαθμούς σφράγισε ο Μυστακίδης στο 90’.

Στα αξιοσημείωτα το μήνυμα… ενότητας που έστειλαν οι παίκτες του ΠΑΟΚ, καθώς οι σκόρερ έσπευσαν να αγκαλιάσουν τον τεχνικό του ΠΑΟΚ Ιγκόρ Τούντορ και να πανηγυρίσουν μαζί του.