«Χ» με πέναλτι για Βέροια και Ατρόμητο

Έμειναν στο 1 - 1 για την 29η αγωνιστική

Ισόπαλος με 1 - 1 έληξε ο αγώνας Βέροιας - Ατρόμητου για την 29η αγωνιστική της Super League.

Ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ, καθώς, στο 13ο λεπτό, ο Παπαδόπουλος έπεσε μέσα στην περιοχή από μαρκάρισμα του Γεωργιάδη κι ο Κουκουλάκης υπέδειξε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ούμπιντες.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τους Περιστεριώτες να χάνουν μεγάλη ευκαιρία να «καθαρίσουν» το παιχνίδι, αφού ο Καντιμοίρης απέκρουσε εξαιρετικά σουτ του Παπαδόπουλου, ενώ η Βέροια έκλεψε τον βαθμό στο 90', με πέναλτι του Μπεν, όταν ο Ντόγος ανατράπηκε από τον Φυτανίδη.

Οι συνθέσεις

Βέροια: Καντιμοίρης, Γεωργιάδης, Αμαραντίδης, Βέρτζος, Μπάρμπας, Όστοϊτς, Σιόντης, Βεργώνης, Μπεν, Μπαργκάν, Γκονσάλβες

Ατρόμητος: Τσενάμο, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Μπρίτο, Παπαδόπουλος, Νάστος, Γιαννούλης, Καραμάνιος, Δημούτσος, Ούμπιντες, Πίτου Γκαρσία