Αυλαία με ΠΑΣ - Λεβαδειακός στην 5η αγωνιστική

Τι έγινε στους αγώνες του Σαββατοκύριακου

Αυλαία με ΠΑ�� - Λεβαδειακός στην 5η αγωνιστική

Με τον αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα – Λεβαδειακός (20:30, Novasports 2) ολοκληρώνεται σήμερα η 5η αγωνιστική της Super League. Από τους αγώνες του Σαββατοκύριακου, ξεχώρισε η… «τεσσάρα» του ΠΑΟΚ στο ντέρμπι του Βορρά, κόντρα στον Άρη.

ΠΑΣ και Λεβαδειακός αναμετρώνται στους «Ζωσιμάδες» για την νίκη που θα τους ξεκολλήσει από την ουρά της βαθμολογίας, μιας και η ομάδα των Ιωαννίνων μετρά μόλις δύο βαθμούς και εκείνη της Λειβαδειάς τρεις.

Την Κυριακή, «περίπατο» έκανε ο ΠΑΟΚ στον αγώνα με τον Άρη, νικώντας με 4 – 1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 3 – 0 (Λόρενς, Κατσικάς, Φωτάκης), ενώ το τελικό σκορ «έγραψε» ο Αθανασιάδης με ένα από τα ωραιότερα γκολ του φετινού πρωταθλήματος. Το ντέρμπι του Βορρά ήταν επεισοδιακό από άποψη… αποβολών, με τον Τάσο Κάκο να δείχνει τρεις κόκκινες στις καθυστερήσεις, να αποβάλλει τον Γιώργο Δώνη και να δείχνει 14 κίτρινες!