«Σίφουνας» ο ΠΑΟΚ στη Λαμία – Στους 7 βαθμούς η διαφορά από την κορυφή

Όλα τα βλέμματα στο ντέρμπι ΑΕΚ – Παναθηναϊκός στην «Αγιά Σοφιά»

Η αποψινή μονομαχία της ΑΕΚ με τον Παναθηναϊκό κλέβει  την παράσταση στην Σούπερ Λίγκα. Χθες ο ΠΑΟΚ είχε εύκολο έργο στην Λαμία, καθώς νίκησε με 0-3, μειώνοντας τη διαφορά από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό στους 7 βαθμούς και φθάνοντας την ΑΕΚ στη βαθμολογία.

Εύκολη νίκη του ΠΑΟΚ στη Λαμία με 0-3

13 λεπτά μετά τη σέντρα ο Δικέφαλος πήρε προβάδισμα. Ο Νάρεϊ  σούταρε, την μπάλα κόντραρε στον Ολιβέιρα και κατέληξε στα δίχτυα του Γκαραβέλη. Τη σκυτάλη στη συνέχεια πήρε ο Ντάντας που στο 27ο λεπτό, με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή πανηγύρισε το πρώτο το γκολ με τη φανέλα του ΠΑΟΚ.

Οι Θεσσαλονικείς «τέλειωσαν τη δουλειά»  στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς ο  Ζίβκοβιτς με ωραία προσπάθεια διαμόρφωσε  το τελικό 3-0!

Τα χαμόγελα καλά κρατούν στον ΠΑΣ Γιάννινα

Χαμόγελα και πάλι για τον  ΠΑΣ Γιάννινα που νίκησε 3-1 στη  Λειβαδιά και συνέχισε την ανοδική πορεία.

Οι προβολείς στο  μεγάλο ντέρμπι στην «Αγιά Σοφιά»!