ΠΑΟΚ: Μια νίκη για τον τίτλο

Εντυπωσιακός ο Ολυμπιακός επικράτησε 5-0 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο.

Μια νίκη στα τρία εναπομείναντα ματς πρωταθλήματος θέλει ο ΠΑΟΚ για να κατακτήσει και τυπικά τον φετινό τίτλο. Ο δικέφαλος του βορρά νίκησε 3-0 στη Τούμπα τη Λαμία και συνεχίζει την αήττητη πορεία του.

Ο Ενρικέ στο 34 άνοιξε το σκορ για τον δικέφαλο του βορρά, ενώ στο 78 ο Σάκχοφ, μετά από σέντρα του Μπισεσβαρ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε πέντε λεπτά αργότερα ο Μπίσεσβαρ με πολύ ωραίο τρόπο. Έτσι ο ΠΑΟΚ έφτασε στους 73 πόντους, με την 24η νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα.

ΕΠΙΒΛΗΤΙΚΗ "ΠΕΝΤΑΡΑ"

Εντυπωσιακός ο Ολυμπιακός επικράτησε 5-0 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο. Στο 9ο λεπτό ο Γιώργος Μασούρας άνοιξε το σκορ για τους ερυθρόλευκους, ενώ στο 50 ο Χασάν, μετά από πάσα του Φορτούνη πέτυχε το δεύτερο γκολ του Ολυμπιακού.

Ο Γκιγέρμε στο 61’ έκανε το 3-0, ενώ εννέα λεπτά αργότερα ο Καμαρά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Το επιβλητικό 5-0 διαμόρφωσε στο 78ο λεπτό του αγώνα ο Ομαρ με σουτ μέσα από τη περιοχή.