Επιβλητική εμφάνιση του ΠΑΟΚ στη Νέα Σμύρνη

Ο Αζεβέδο έβγαλε σέντρα και ο Πρίγιοβιτς σαν σε προπόνηση πέτυχε το δεύτερο γκολ του δικεφάλου

Με πολύ καλή εμφάνιση ο ΠΑΟΚ πέρασε νικηφόρα από τη Νέα Σμύρνη επικρατώντας 3-1 του Πανιωνίου και βρίσκεται μια ανάσα από τη συμμετοχή του για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στον τελικό του κυπέλλου Ελλάδος.

Ο δικέφαλος του βορρά άνοιξε το σκορ στο 24 όταν ο Μακ τροφοδότησε τον Πρίγιοβιτς, αυτός έκανε το γύρισμα, με τον Λημνιό να πιάνει την κεφαλιά και τον Μαουρίσιο να σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα. Δέκα λεπτά αργότερα ο ΠΑΟΚ ουσιαστικά τελείωσε τον πρώτο ημιτελικό.

Ο Αζεβέδο έβγαλε σέντρα και ο Πρίγιοβιτς σαν σε προπόνηση πέτυχε το δεύτερο γκολ του δικεφάλου. Στο 73 ο Μπίσεσβαρ με σουτ έξω από τη περιοχή ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ το γκολ της τιμής για τον Πανιώνιο που εμφανίστηκε κατώτερος των περιστάσεων πέτυχε πέντε λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα ο Κόρμπος μετά από κόρνερ του Μπραχίμο.

Έτσι όλα δείχνουν ότι η ρεβάνς στη Τούμπα αποκτά τυπικό χαρακτήρα.