Γκολ και φάσεις από διεθνή φιλικά ματς ποδοσφαίρου

Στην Αυστρία η Λάτσιο αντιμετώπισε τη Μπάγερ Λεβερκούζεν

H Σεβίλλη νίκησε 2-1 την Άρσεναλ για το Έμιρατς καπ.  Ο Κορέα άνοιξε το σκορ στο 49 για τους Ισπανούς.

Οι κανονιέρηδες ισοφάρισαν στο 62 με γκολ του Λακαζέτ. Επτά λεπτά αργότερα ο Ενζονζί με εξαιρετικό τρόπο διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για τη Σεβίλλη.

Στο άλλο ματς του τουρνουά η Λειψία με γκολ του Χάλστενμπεργκ στο 19'  και του Κόμπερ στο 53' νίκησε 2-0 τη Μπενφίκα.

Στην Αυστρία η Λάτσιο αντιμετώπισε τη Μπάγερ Λεβερκούζεν.

Ο Τσίρο Ιμόμπιλε άνοιξε το σκορ στο 19 για τους Λατσιάλι, για να έρθει στο 41 ο Άντερσον να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 2-0 για τη Λάτσιο. Ο Ιμόμπιλε στο 51 έκανε το 3-0 για την Ιταλική ομάδα. Η Μπάγερ  Λεβερκούζεν το μόνο που κατάφερε ήταν να μείωσε το σκορ στις καθυστερήσεις με σκόρερ τον Γιουρτσένκο.

Μήνυμα για την προστασία των αδέσποτων έστειλαν οι παίκτες της Κόλο Κολο. Οι ποδοσφαιριστές της ομάδας από τη Χιλή μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο συνοδευόμενοι από ένα αδέσποτο! Άλλοι κρατώντας αγκαλιά τα κουτάβια και άλλοι με λουρί έστειλαν ένα ξεκάθαρο μήνυμα υπέρ της υιοθέτησης ενός αδέσποτου.