Ο Παναιτωλικός νίκησε 2-0 τον Λεβαδειακό

Ισόπαλοι Λάρισα και ΠΑΣ Γιάννινα

Με πρωταγωνιστή τον Μάρκο Μαρκόφσκι ο Παναιτωλικός νίκησε 2-0 τον Λεβαδειακό. Στο 76 ο Σέρβος τροφοδότησε τον Δημήτρη Παπαδόπουλο, ο οποίος άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Αγρινίου.

Οκτώ λεπτά αργότερα μετα από σέντρα του Ρόσα ο Σέρβος με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για τον παναιτωλικό που έτσι 'εφτασε τους 26 βαθμούς κι απομακρύνθηκε σημαντικά από την επικίνδυνη ζώνη (+11). Από την άλλη πλευρά, οι Βοιωτοί παρέμειναν στην 14η θέση με 17 βαθμούς κι απέχουν μόλις δύο από τον Ηρακλή.

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν στο ΑΕΛ ΦΣ Αρίνα Λάρισα και ΠΑΣ Γιάννινα. Στο 18ο λεπτό ο Βαρέλα εκτέλεσε κόρνερ και ο Γιοβάνοβιτς με κεφαλιά είχε ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους. Ο ΠΑΣ Γιάννινα βρήκε την απάντηση τέσσερα λεπτά πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο με τον Κόντε να σκοράρει το 13ο του στο πρωτάθλημα και να ισοφαρίζει. Ετσι στους 21 βαθμούς έφτασε η ΑΕΛ που δεν κατάφερε να ξεφύγει από τους διώκτες της, με τον ΠΑΣ να έχει 32 και να μένει πίσω σχετικά με τα πλέι οφ-