«Διπλό» του ΠΑΟΚ στο Europa League επί της Λίμπερετς

Πρώτη νίκη για τον Δικέφαλο στη διοργάνωση / πρώτη ανάρτηση: 29-09-2016, 19:55

Τους 4 βαθμούς, όσους και η Φιορεντίνα, έπιασε ο ΠΑΟΚ στον όμιλό του στο Europa League, καθώς κέρδισε 2 - 1 την Λίμπερετς, στην Τσεχία, στη 2η αγωνιστική της διοργάνωσης.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι μόλις 45 δευτερόλεπτα από την σέντρα με πλασέ του Κομλιτσένκο, ενώ η ισοφάριση ήρθε στο 10ο λεπτό, με εύστοχο πέναλτι του Αθανασιάδη.

Η ελληνική ομάδα διπλασίασε τα τέρματά της στο 82ο λεπτό, με σκόρερ ξανά τον Αθανασιάδη, που κάρφωσε κεφαλιά μετά από σέντρα του Λέοβατς.

Οι συνθέσεις

Λίμπερετς: Ντουμπράβκα, Μπρέιτε, Κουφαλ, Σίκορα, Φόλπρεχτ, Χοβόρκα, Κομλιτσένκο, Βουτς, Μπαρτλ, Μπαρτόσακ, Λάτκα

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Μάτος, Βαρέλα, Τζαβέλλας, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Κάνιας, Σάκχοφ, Κάμπος, Ροντρίγκες, Αθανασιάδης