«Έκλεισε» η 4άδα: Στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας ο ΠΑΟΚ

Άφησε εκτός τον Πανιώνιο με «λευκή» ισ��παλία

Χάρη στο 1 – 1 της πρώτης αναμέτρησης πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας ο ΠΑΟΚ, καθώς η ρεβάνς με τον Πανιώνιο, στην Τούμπα, έληξε με «λευκή» ισοπαλία.

Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη έχασε την ευκαιρία να πετύχει γκολ στο πρώτο ημίχρονο (στο 28ο λεπτό ο Μασούρας βρέθηκε απέναντι από τον Βελλίδη, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ), ενώ στη συνέχεια, αν και προσπάθησε να βρει το δρόμο για τα δίχτυα, οι Θεσσαλονικείς δεν της άφησαν διαδρόμους.

Ο ΠΑΟΚ έφτασε επίσης κοντά στο γκολ, με τους παίκτες του να στέλνουν την μπάλα άουτ ή πάνω στους αντιπάλους και δεν ικανοποίησε με την εμφάνισή του. Μάλιστα, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, οι φίλαθλοι άρχισαν να αποδοκιμάζουν για την αγωνιστική συμπεριφορά της ομάδας, καθώς έβλεπαν ��ον Πανιώνιο να αναζητάει την πρόκριση.

Θυμίζουμε ότι στα ημιτελικά της διοργάνωσης έχουν επίσης προκριθεί ο Ολυμπιακός, η ΑΕΚ και ο Ατρόμητος.

Οι συνθέσεις

ΠΑΟΚ: Βελλίδης, Κίτσιου, Σκόνδρας, Βίτορ, Χατζηϊσαϊας, Τζιόλης (46' Κάτσε), Τσίμιροτ, Μακ, Αθανασιάδης (46' Γκολάσα) Πέλκας, Μπερμπάτοφ

Πανιώνιος: Διούδης, Οικονόμου (84' Τασουλής), Κόρμπος, Ρισβάνης, Βλάχος, Σιώπης, Τζανδάρης (79' Καθάριος), Μασούρας (62' Μπαργκάν), Μπακασέτας, Καραμάνος και Ανσαριφάρντ