Θρίλερ χωρίς νικητή στην Τούμπα

Το ντέρμπι μεταξύ ΠΑΟΚ και Άρη έληξε με σκορ 2-2

ΠΑΟΚ -ΑΡΗΣ

Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης μεταξύ, ΠΑΟΚ και Άρη (2-2). Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν νωρίς το σκορ στο 4' με τον Ιντέγε και ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε στο 6' με τον Μάτος.

Κι ενώ οι γηπεδούχοι σύμφωνα με την ροή του αγώνα πίεζαν για το δεύτερο γκολ, ο Αρης ήταν αυτός που το πέτυχε με γωνιακό σουτ του Ματίγια στην κλειστή γωνία του Πασχαλάκη στο 87'.  Ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων με σουτ του Μίσιτς.

Οι δυο ομάδες τέλειωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω αποβολών με δεύτερη κίτρινη κάρτα των Μάτος και Σάσα.

Ντέρμπι των «αιωνίων»: Ισόπαλοι Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός