Η Κροατία στον τελικό του Μουντιάλ! Έκανε σκόνη τα «Λιοντάρια» της Αγγλίας

Επική πρόκριση για τους Κροάτες

Τελικά «It’s not comig home»! Η Κροατία έγραψε ιστορία στο Μουντιάλ της Ρωσίας και κατάφερε να πάρει επί πρόκριση επί της Αγγλίας στον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου με 2 – 1.

Η Κροατία πέρασε στον τελικό του Μουντιάλ

Τα «Λιοντάρια» μπορεί να βρέθηκαν μπροστά στο σκορ από το πέμπτο κιόλας λεπτό με γκολ του Τρίπιερ, όμως στη συνέχεια φαίνεται ότι εφησύχασαν και άφησαν το περιθώριο στους Κροάτες να κάνουν την ανατροπή.

Πανηγυρισμοί των Κροατών για την πρόκριση

Στο 68΄ ο Πέρισιτς έφερε την ισοφάριση, κρατώντας την Κροατία ζωντανή στο παιχνίδι της πρόκρισης στον τελικό και στην παράταση ο μεγάλος Μάντζουκιτς σφράγισε τη νίκη στο 109΄ λεπτό του αγώνα.