Βούλιαξε την Σίτι η Λίβερπουλ στο Άνφιλντ

Oι κόκκινοι προηγήθηκαν

Τον μάστορα της έχει βρει στο Άνφιλντ η ασταμάτητη φέτος Σιτι του Πεπ Γκουαρντιόλα.

Εκεί όπου έχει να χάσει 15 χρόνια από τους πολίτες η Λίβερπουλ ήταν καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο και πέτυχε τη μεγάλη νίκη- έκπληξη κυρίως για το εύρος του σκορ.

Οι Κόκκινοι προηγήθηκαν με τον Σαλάχ στο 12 και με ένα εντυπωσιακό σουτ του Τσάμπερλιέιν στο 21 έκαναν το 2-0.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Μανέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και οι γηπεδούχοι στην συνέχεια κράτησαν το σκορ αυτό απέναντι σε μια ανύπαρκτη Σίτι.

Πλέον η Λίβερπουλ θα είναι εξαιρετικά δύσκολο να χάσει την πρόκριση στα ημιτελικά.