Super League: Στο ντέρμπι Ολυμπιακός – ΠΑΟ στρέφεται το ενδιαφέρον

Οι αντίπαλοι ΑΕΚ και ΠΑΟΚ στο σημερινό πρόγραμμα

Στο Καραϊσκάκη είναι στραμμένοι οι προβολείς,καθώς οι δυο «αιώνιοι» μονομαχούν, στο μεγάλο ντέρμπι της Super League. Ο επικεφαλής της βαθμολογίας Ολυμπιακός θέλει τη νίκη στο Καραϊσκάκη που θα του δώσει προβάδισμα έξι βαθμών από τον Παναθηναϊκό, ο οποίος με τη σειρά του δε θέλει να μείνει πίσω από νωρίς στη βαθμολογία.

Η ΑΕΚ αντιμετωπίζει αυτή την ώρα στην Τρίπολη τον Αστέρα, όπως και η Κηφισιά τον ΟΦΗ.

Στις 6.30 μ.μ. ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει στην Τούμπα τον Ατρόμητο.

Ο Φαμπιάνο λύτρωσε τον Άρη στο φινάλε!

Στο χτεσινό πρόγραμμα της αγωνιστικής, ο Άρης υποδέχτηκε στη Θεσσαλονίκη τον Πανσερραϊκό, σε ένα παιχνίδι όπου οι κίτρινοι είχαν φλυαρία για  80 λεπτά,

Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως, πολιόρκησαν την εστία του Χοβάν, που είχε κατεβάσει ρολά και έμοιαζε ανίκητος

Ωστόσο, στο 7ο λεπτό των καθυβρίσεων , μετά το κόρνερ του Σουλεϊμάνοφ, ο Φαμπιάνο  νίκησε τον Σλοβάκο τερματοφύλακα λυτρώνοντάς την ομάδα τους

Χαμόγελα στον Παναιτωλικό για την πρώτη νίκη

Ικανοποίηση και στον Παναιτωλικό που νωρίτερα είχε πανηγυρίσει το πρώτο του τρίποντο στη Σούπερ  Λιγκα καθώς με γκολ του Λιάβα και του Ντουάρτε νίκησε τον Βόλο με 2-0