Επεισόδια στο ΠΑΟΚ - ΆΡΗΣ: Μπήκαν τα ΜΑΤ στο γήπεδο - 4 συλλήψεις

Εισβολή οπαδών στην Τούμπα και καπνογόνα

Φωτογραφίες από τα επεισόδια που σημειώθηκαν το βράδυ της Κυριακής στο ντέρμπι ΠΑΟΚ - Άρης/ eurokinissi

Δύο λεπτά πριν την λήξη του αγώνα στην Τούμπα ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Άρη και ενώ το παιχνίδι ήταν 0-1 υπέρ των φιλοξενούμενων με γκολ του Μαντσίνι, οπαδοί του ΠΑΟΚ εισέβαλλαν στον αγωνιστικό χώρο, προκαλώντας αρχικά την παρέμβαση των ΜΑΤ και εν συνεχεία την προσωρινή διακοπή του αγώνα!

Διατητες και παίκτες πήγαν στα αποδυτήρια προκειμένου να περιμένουν τις αποφάσεις του διαιτητή. Οι περισσότεροι οπαδοί έφυγαν από το γήπεδο μετά τα επεισόδια.

Μετά από 40 λεπτά διακοπής του αγώνα, ο διαιτητής έκρινε πως ο αγωνιστικός χώρος είναι ασφαλής και το ματς μπορεί να συνεχιστεί. Τελικά, ο αγώνας έληξε με νίκη του Άρη.

Τέσσερις συλλήψεις για τα επεισόδια στην Τούμπα

Η ΕΛ.ΑΣ προχώρησε σε τέσσερις συλλήψεις για τα επεισόδια που διαδραματίστηκαν στο γήπεδο της Τούμπας. Όλες οι συλλήψεις έγιναν μέσα στο γήπεδο, όπου οπαδοί, αφού πέταξαν δεκάδες αντικείμενα και φωτοβολίδες, εισέβαλλαν στο τερέν με συνέπεια να διακοπεί ο αγώνας.