Super League: Έχασε βαθμούς η ΑΕΚ στη Ριζούπολη

Ισόπαλη με σκορ 2-2 με τον  Απόλλωνα Σμύρνης

Μετά από 4 συνεχόμενες νίκες η ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ  2-2 με τον Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη και δεν μπόρεσε έστω και προσωρινά να είναι μόνη πρώτη στη βαθμολογία, καθώς ισοβαθμεί με τον Ολυμπιακό, που αντιμετωπίζει την Κυριακή με τον Ιωνικό και με νίκη η ομάδα του Πειραιά θα αποκτήσει προβάδισμα τριών βαθμών.

AEK: Ποιος παίκτης θα δει την έξοδο;

Ο ΠΑΣ επικράτησε με 3-0 του Παναιτωλικού στα Γιάννινα

Νωρίτερα στα Γιάννινα ο ΠΑΣ επιβλήθηκε του Παναιτωλικού με 3-0 και έφτασε τους 13 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Οι Ηπειρώτες άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Εραμούσπε στο 33’. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Περέα έκανε το 2-0, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Κάργας στο 58.

ΑΕΚ - Αυτογκόλ: Το... κάρφωσε στο τέρμα ο Βράνιες!

Ο Ντουρμισάι οδήγησε στη νίκη τον ΟΦΗ επί του Ατρομήτου

Έναν βαθμό πίσω από τον ΠΑΣ παρέμεινε ο ΟΦΗ που νίκησε με 2-0 τον Ατρόμητο στην Κρήτη. Πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Ντουρμισάι που άνοιξε το σκορ στο όγδοο λεπτό μετά από ασυνεννοησία της άμυνας και έκανε το 2-0 με ωραίο σουτ στο δέκα.

Το ντέρμπι του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ που θα γίνει αύριο στη Λεωφόρο ξεχωρίζει από το κυριακάτικο πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής της Super League.