Mε νίκες προχώρησαν Πανιώνιος και Ατρόμητος

Δείτε το βίντεο

Ο Πανιώνιος νίκησε 1-0 στη Βέροια τη τοπική ομάδα και συνέχισε την εξαιρετική του πορεία στο πρωτάθλημα.

Το γκολ που έδωσε τη νίκη στους κυανέρυθρους πέτυχε στο 8ο λεπτό ο Μοχάμεντ Μπεν που έφτασε έτσι τα πέντε γκολ στο πρωτάθλημα. Με τη νίκη του ο Πανιώνιος έφτασε τους 38 βαθμούς και παραμένει σταθερά δεύτερος στη βαθμολογία. Η Βέροια έμεινε στη τελευταία θέση με 13 βαθμούς.

Στη Τρίπολη ο Αστέρας υποδέχθηκε τον Ατρόμητο, ο οποίος κατάφερε με γκολ του Νταουντά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου να σκοράρει και μ' αυτό το γκολ να πάρει τη νίκη με 1-0. Έτσι η ομάδα του Περιστερίου έφτασε τους 26 βαθμούς, ενώ ο Αστέρας έμεινε στους 20.

Από το αυριανό πρόγραμμα της Σούπερ λιγκ ξεχωρίζουν τα ματς Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός, Ξάνθη - ΠΑΟΚ και Πλατανιάς - ΠΑΣ Γιάννινα.