Τύρναβος-Αστέρας Τρίπολης 1-1

Προκρίθηκαν στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας

��ύρναβος-Αστέρας Τρίπολης 1-1

Στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας προκρίθηκαν Τύρναβος και Αστέρας Τρίπολης που αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο Αλκαζάρ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής για τον 7ο όμιλο της διοργάνωσης. Το θεσσαλικό συγκρότημα προηγήθηκε στο 37΄ με τον Καραμανλή, ενώ οι Αρκάδες ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου (45+1΄) με τον Μούκαμ.

Ο Τύρναβος «άνοιξε το σκορ» στο 37΄ με τον Καραμανλή.Από την άλλη πλευρά, Αρκάδες ισοφάρισαν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου μ�� τον Μούκαμ, η οποία έστειλε αρχικά την μπάλα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του Τυρνάβου.

Το σκορ δεν άλλαξε έως το τέλος του αγώνα και οι δύο ομάδες πήραν το «εισιτήριο» για την επόμενη φάση.

Διαιτητής: Καμπαξής (Εύβοιας)

ΤΥΡΝΑΒΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Πρίφτης, Λαμπρόπουλος, Καραμανλης, Κισκαμπάνης, Κυριάκος, Παπασάββας (68΄ Χαλούλος), Παληγεώργος (78΄ Φράνκο), Ντατίδης, Γεωργίου (56΄ Ποκόνγκ), Μιλουτίνοβιτς, Σολφερίνο.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Στάικος Βεργέτης): Θεοδωρόπουλος, Γογωνάς, Γκοϊάν, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Παπαχρήστος (59΄ Ρόλε), Μουνάφο (73΄ Τορμένα), Τίε Μπι, Νίκο Φερνάντες, Μούκαμ (64΄ Γιαννιώτας), Τσόφλιος.