Τελευταία ομαδική δοκιμασία ανάμεσα στις δύο μπριγάδες του MasterChef 2024, σε μια ιστορική τοποθεσία, στον Μυστρά, στην καρδιά της Λακωνίας.
Η μεσογειακή κουζίνα ήταν ο κοινός παρονομαστής σε αυτήν τη μαγειρική αναμέτρηση ανάμεσα στους «Γκρι» και τους «Μπορντό». Οι κριτές του MasterChef κι ο guest chef Γιάννης Κιόρογλου ζήτησαν από τις δυο μπριγάδες να αναδείξουν τη μεσογειακή γαστρονομία και διατροφή, μέσα από τις προσπάθειες τους.
Κι οι δύο ομάδες τα πήγαν πολύ καλά, με τους κριτές να είναι ιδιαίτερα ικανοποιημένοι από το αποτέλεσμα. Οι «παντρεμένες» σαρδέλες που μαγείρεψαν ξεχώρισαν, όπως και το όσπριο αλλά και το γλυκό που έφτιαξαν, ωστόσο η τυροκροκέτα ήταν αυτή που έκανε τη διαφορά, αφού τα πιάτα ήταν πολύ κοντά.
MasterChef: Το όνειρο του Κούρτογλου συμπεριλαμβάνει την πρώην σύντροφό του
Έτσι, με 3-2 η γκρι μπριγάδα ήταν αυτή που κέρδισε στην τελευταία ομαδική δοκιμασία, όπως ανακοίνωσε κι ο Λεωνίδας Κουτσόπουλος. Το μόνο που έμενα ήταν οι σεφ και κριτές να ανακοινώσουν το αποτέλεσμα στους διαγωνιζόμενους.
Δείτε όλα τα επεισόδια του MasterChef
Διαβάστε όλα τα lifestyle νεα, για Celebrities και Media.