Europa Conference League: Το πάλεψε ο Παναθηναϊκός αλλά αποκλείστηκε

1-1 με τη Σλάβια Πράγας στη Λεωφόρο

Παναθηναϊκός - Σλάβια Πράγας

Εκτός Ευρώπης έμεινε ο Παναθηναϊκός, αν και πάλεψε απέναντι στη Σλάβια Πράγας στη Λεωφόρο για τα προκριματικά του Europa Conference League.

Οι «πράσινοι» μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 2ο λεπτό να προηγηθούν, όταν o Σπόραρ είχε δοκάρι.

Εθνική Ελλάδος: Σόου Αντετοκούνμπο και αποθέωση από 16.000 θεατές

Ο Παναθηναϊκός έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και δικαίως διαμαρτύρεται για τη διαιτησία, για μη καταλογισμό πέναλτι στον Σένκεφελντ στο 42’.

Τελικά το τριφύλλι έφτασε στον γκολ στο 58ο λεπτό με τον Σπόραρ και κυνήγησε ένα δεύτερο τέρμα, για αν ισοφαρίσει το 2-0 του πρώτου αγώνα.

Ωστόσο, φάνηκε να ξεμένει από δυνάμεις, ειδικά στο τέλος, και τελικά αντί για το 2-0 οι Τσέχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Γιουρέτσκα.