Με ποιους αγώνες συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Super League

«Καθάρισε» ο Βαλμπουενά για Ολυμπιακό, «κόλλησε» ο ΠΑΟΚ στον Βόλο

Με τους αγώνες ΑΕΚ-Λαμία, Αρης-Γιάννινα και ΟΦΗ-Ατρόμητος συνεχίζεται σήμερα η τρίτη αγωνιστική της Super League.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη χθες για τον Ολυμπιακό στη Superleague. Οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν 2-0 του Παναιτωλικού και στρέφουν τη προσοχή τους στη ρεβάνς της Τρίτης στη Λευκωσία με την Ομόνοια για τα play off του Champions Legue. Ο Ολυμπιακός πέτυχε και τα δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Στην αρχή του με τον Ελ Αραμπί να σκοράρει μετά από πάσα του Ρατζέλοβιτς και τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη του ματς με τον Καφού να διαμορφωνει το 2-0,  μετά από πάσα του Χασάν.

Super League: Διπλό στο Αγρίνιο για ΑΕΚ

Στον άλλο χθεσινό αγώνα, νέα απώλεια βαθμών για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος έμεινε στο 0-0 στο Βόλο κόντρα στη τοπική ομάδα. Ο Δικέφαλος του Βορρά παρουσιάστηκε με πολλές αλλαγές στην αρχική 11αδα καθώς ο Φερέιρα επέλεξε να ξεκουράσει αρκετούς βασικούς παίκτες ενόψει του αγώνα ρεβάνς με την Κράσνονταρ στη Τούμπα, στα  play off του Champions League.

Super League: Με νίκη ξεκίνησε ο Ολυμπιακός, «γκέλα» για ΠΑΟΚ