Με το δεξί ξεκίνησε η εθνική: Νίκησε με 1-0 στη Λετονία

Στον πρώτο αγώνα της νέας διοργάνωσης του Nations League

«Με το δεξί» μπήκε η εθνική στη νεοσύστατη διοργάνωση του Nations League, καθώς με γκολ του Φορτούνη στο 14ο λεπτό, επικράτησε 1-0 της Εσθονίας στο Ταλίν, στην πρεμιέρα του Β΄ ομίλου της 3ης κατηγορίας.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα είχε καλή εικόνα στο α΄ ημίχρονο, αλλά πιέστηκε στο β΄ μέρος και δυσκολεύτηκε να κρατήσει τη νίκη. Επόμενο ματς για την ελληνική ομάδα, την Τρίτη (11/9, 21:45) στη Βουδαπέστη με την Ουγγαρία.

Στον άλλο αγώνα του ομίλου η Φινλανδία νίκησε την Ουγγαρία με 1-0.

Οι συνθέσεις:

ΕΣΘΟΝΙΑ (Μάρτιν Ρέιμ): Ακσάλου, Πικ, Μετς, Βίχμαν, Μπαράνοφ, Καμς, Λουτς (85΄ Πούρι), Βασίλιεφ, Ντμιτρίγεφ, Ογιάμαα (79΄ Ταμ), Ανιερ (63΄ Ζενιόφ)

ΕΛΛΑΔΑ (Μίχαελ Σκίμπε): Μπάρκας, Λυκογιάννης, Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Τοροσίδης, Μπουχαλάκης (78΄ Τζιόλης), Κουρμπέλης, Φορτούνης, Πέλκας (90΄+ Κουλούρης), Μάνταλος, Μήτρογλου (50΄ Μπακασέτας)