Στο... Χ έμειναν στα Περιβόλια

«Λευκή» ισοπαλία Πλατανιά - Πανιωνίου

Χωρίς νικητή και τέρματα ολοκληρώθηκε ο αγώνας στον Πλατανιά και τον Πανιώνιο, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Το πρώτο ημίχρονο χαρακτηρίστηκε από δύο αμφισβητούμενες διαιτητικές αποφάσεις: στο 2ο λεπτό και σε φάση διαρκείας στην περιοχή των φιλοξενούμενων η μπάλα μετά το σουτ του Μιλούνοβιτς βρήκε στο χέρι του Ρισβάνη, χωρίς ο διαιτητής να καταλογίσει την παράβαση, ενώ στο 44΄ ακυρώθηκε γκολ του Πανιωνίου που σημείωσε με κεφαλιά ο Μασούρας από σέντρα του Καραμάνου, χωρίς ο τηλεοπτικός φακός να δικαιώνει τον βοηθό που είχε καταλογίσει οφ σάιντ.

Στο δεύτερο μέρος και οι δύο ομάδες είχαν από μία ευκαιρία να σκοράρουν, αλλά δεν τα κατάφεραν, ενώ το 0 – 0 δεν εξυπηρετεί κανέναν από τους δύο, καθώς ο Πανιώνιος παραμένει πίσω από τον τέταρτο ΠΑΟΚ και ο Πλατανιάς δεν κατάφερε να ανέβει στην έβδομη θέση.

Οι συνθέσεις

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Βάντερσον, Σελίν, Μπανανά, Γκνιάτιτς, Αποστολόπουλος (61΄ Τσουράκης), Μουνάφο (83΄ Στανισάβλιεβιτς), Ανγκούλο, Μιλούνοβιτς (77΄ Πάγκαλος), Ντίνας

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Διούδης, Οικονόμου, Σιώπης, Μπακασέτας (88΄ Πατσατζόγλου), Καραμάνος, Ρισβάνης, Τζανδάρης (65΄ Χαλκιαδάκης), Βλάχος, Τασουλής, Μασούρας (90΄+ Μπαργκάν), Καθάριος