Ήττα και από τη Σερβία για την Εθνική!

Έχασε 2 - 0 σε φιλικό στα Χανιά

Έξι αγώνες χωρίς νίκη συμπλήρωσε η Εθνική, που ηττήθηκε και στο φιλικό με την Σερβία, με σκορ 2 - 0, το βράδυ της Τρίτης, στα Χανιά!

Το πρώτο 45λεπτο του αγώνα κύλησε χωρίς φάσεις, με τους Σέρβους να ανεβάζουν ρυθμού�� και να ανοίγουν το σκορ στο 60’ με τον Πέτροβιτς, ενώ το τελικό σκορ «έγραψε» στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκούντελι, με σουτ από τα 25 μέτρα.

Οι διεθνείς μας, που ήταν φανερά υποτονικοί, αντέδρασαν με ένα συρτό σουτ στο 63’ που εξουδετέρωσε ο Σέρβος τερματοφύλακας, ενώ στο 86’ η κεφαλιά του Μάνταλου κατέληξε άουτ.

Αυτή ήταν η τέταρτη σερί εντός έδρας ήττα της γαλανόλευκης αγαπημένης, που έχει να πανηγυρίσει νίκη από το Μουντιάλ στη Βραζιλία (στον αγώνα με την Ακτή Ελεφαντοστού)!

Οι συνθέσεις

ΕΛΛΑΔΑ (Κώστας Τσάνας): Γλύκος, Τοροσίδης (61΄ Μπακάκης), Βύντρα, Μανωλάς (73΄ Μόρας), Αβ. Παπαδόπουλος, Μανιάτης, Σάμαρης (79΄ Μάνταλος), Κονέ (64΄ Τζιόλης), Χριστοδουλόπο��λος, Μαυρίας (71΄ Κολοβός), Αθανασιάδης (64΄ Γκέκας)

ΣΕΡΒΙΑ (Ράντοβαν Κούρτσιτς): Στοΐκοβιτς, Ιβάνοβιτς, Τόμοβιτς, Ντούσαν Τόσιτς (88΄ Ρουκάβινα), Μαξίμοβιτς (88΄ Μίτροβιτς), Πέτροβιτς, Μάτιτς, Γιόζιτς (66΄ Τζούρισιτς), Μάρκοβιτς (66΄ Λάζοβιτς), Ζόραν Τόσιτς, Μίτροβιτς