Νίκες για ΠΑΟ, Απόλλων και ΠΑΣ Γιάννενα

Ισόπαλοι ΠΑΟΚ και ΟΦΗ, χωρίς νίκη και ουραγός ο Άρης

Στη Ριζούπολη έγινε το ματς της 6ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκα.

Ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε με 4-2 του Λεβαδειακού, σε ένα παιχνίδι με έντονες ανατροπές και πολλές ευκαιρίες.

Με νίκη 2-1 προχώρησε και ο ΠΑΣ Γιάννε��α, ο οποίος κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς με γκολ που πέτυχε 12’ λεπτά πριν το τέλος. Η Ξάνθη έπαιζε από το 45’ του α’ ημιχρόνου με 10 παίκτες με απευθείας κόκκινη στον Βάλλα για ανατροπή στον Ίλιτς που ήταν σε θέση βολής.

Στο Ηράκλειο, ΟΦΗ και ΠΑΟΚ μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς στο 1-1 στην έδρα των Κρητικών, οι οποίοι έχασαν εξαιρετική ευκαιρία να πάρουν τη νίκη στις καθυστε��ήσεις του αγώνα με τον Μακουκούλα.

Χωρίς νίκη παραμένει ο Άρης μετά από έξι αγωνιστικές στο πρωτάθλημα και βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Οι κιτρινόμαυροι ήρθαν ισόπαλοι 0-0 με τον Παναιτωλικό εντός έδρας.

Τέλος, στο παιχνίδι που έκλεισε την αυλαία της αγωνιστικής για σήμερα (αύριο ολοκληρώνεται με δύο παιχνίδια: Πλατανιας-Πανθρακικός και Καλλονή-Ατρομητος) ο Παναθηναϊκός πήρε δύσκολη νίκη στη Λεωφόρο επί του Αστέρα Τρίπολης με 2-1.