Άφησε ουραγό τον Άρη η Ξάνθη

Κέρδισε 2 - 0 στην αυλαία της 5ης αγωνιστικής της Super League

Με 2 – 0 κέρδισε η Ξάνθη τον Άρη, πετυχαίνοντας τη δεύτερη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα, στο ματς που έκλεισε την 5η αγωνιστική της Super League.

O αγώνας ξεκίνησε με τρομερή ευκαιρία για τον Άρη, όταν μόλις στο 1ο λεπτό ο Σταυρόπουλος μόνος απέναντι στην κενή εστία των γηπεδούχων έστειλε με κεφαλιά την μπάλ�� άουτ.

Στο 23ο λεπτό, o Πέτρος Μάνταλος με προβολή στη σέντρα του Κάλβο νίκησε τον τερματοφύλακα του Άρη και άνοιξε το σκορ.

Ο Άρης έχασε πολλές ευκαιρίες να ισοφαρίσει στο β΄ ημίχρονο, ενώ ο Σολάρι έκανε το 2 - 0, στο 62ο λεπτό.

Oι συνθέσεις

Ξάνθη (Νίκος Κεχαγιάς): Κυριακίδης, Μπαξεβανίδης, Βάλλας, Γούτας, Μουκουάνα, Ντιέ, Ντε Γκουζμάν, Μάνταλος, Μαρίν (60΄ Φλίσκας), Κάλβο (46΄ Σολτάνι), Σολάρι (88΄ Ράνος).

Άρης (Ζόραν Μιλίνκοβιτς): Μπουζάνης, Ψυχογιός, Ηρακλής, Πουλίδο, Τσουμάνης, Ελσνερ, Τριανταφυλλάκος, Σταυρόπουλος (46΄ Αγγελούδης), Τάτος (65΄ Σούνας), Ιμπε, Ουντότζι (76΄ Μανιάς).