Αστέρας Τρίπολης-Λεβαδειακός 1-0

Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα 0-0

Έληξε ο αγώνας Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα (0-0), στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας.

Στο πρώτο 20λεπτο του πρώτου ημιχρόνου ο Ατρόμητος ήταν καταιγιστικός και έχασε μοναδικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ. Καταρχήν στο 10' η ομάδα του Περιστερίου έχασε την πρώτη πολύ καλή ευκαιρία, όταν ο Μάντζιος έγινε κάτοχος της μπάλας από τα δεξιά, έβγαλε την συρτή πάσα, ο Μπρίτο προσπάθησε να πετύχει γκολ με τακουνάκι, όμως ο Ταμπάσης απέκρουσε την τελευταία στιγμή.

Από την άλλη ο Αστέρας Τρίπολης ξεκλείδωσε την άμυνα του Λεβαδειακού στο 87' και πήρε το 1-0, που τον ανέβασε πάλι στην 2η θέση της βαθμολογίας!