Ισόπαλες Ρεάλ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Champions League

«Μοιρασιά» και στο Σαχτάρ Ντόνετσκ - Ντόρτμουν

Στο 1 – 1 έμειναν Ρεάλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τους «16» του Champions League. Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, Σαχτάρ Ντόνετσκ και Ντόρτμουντ ήρθαν 2 – 2.

Ρεάλ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές του�� στο «Ολντ Τράφορντ», αφού το παιχνίδι στη Μαδρίτη έληξε μοιρασμένο.

Οι Βρετανοί προηγήθηκαν με Ντάνι Γουέλμπεκ στο 20’, ενώ για τη «βασίλισσα» ισοφάρισε ο Ρονάλντο στο 30΄.

Ρεάλ και Γιουνάιτεντ έπαιξαν συναρπαστικά στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο μέρος του αγώνα φαίνεται πως ξέμειναν από δυνάμεις.

Οι συνθέσεις

Ρεάλ Μαδρίτης (Ζοσέ Μουρίνιο): Ντιέγκο Λόπεθ, Βαράν, Σέρχιο Ράμος, Φάμπιο Κοεντράο, Αρμπελόα, Κεντίρα, Εζίλ, Τσάμπι Αλόνσο, Ντι Μαρία, Ρονάλντο, Μπενζεμά.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Άλεξ Φέργκιουσον):Ντε Χέα, Ράφαελ, Εβρά, Τζόουνς, Φέρντιναντ, Έβανς, Κάρικ, Καγκάβα, Ρούνεϊ, Γουέλμπεκ, Φαν Πέρσι.

Σαχτάρ Ντόνετσκ – Ντόρτμο��ντ

Με το βλέμμα στον αγώνα της 5ης Μαρτίου στη Γερμανία είναι η Μπορούσια Ντόρτμουντ και η Σαχτάρ Ντόνετσκ, μετά την ισοπαλία τους.

Οι παίκτες της Σαχτάρ κράτησαν ενός λεπτού σιγή για τα θύματα του αεροπορικού δυστυχήματος που σημειώθηκε στο αεροδρόμιο του Ντόνετσκ, με αεροσκάφος που μετέφερε φιλάθλους για τον αγώνα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές, με τους Σρνα (31΄) και Ντάγκλας Κόστα (68΄), όμως η οι Γερμανοί ισοφάρισαν με τους Λεβαντόφσκι και Χούμελς (41' και 87').

Σαχτάρ Ντόνετσκ (Μιρτσέα Λουτσέσκου): Πιάτοφ, Σρνα, Τσιγκρίνσκι, Χούμπσμαν, Φερναντίνιο, Αλεξ Τεϊσέιρα, Μκιταριάν, Λουίζ Αντριάνο, Τάισον.

Μπορούσια Ντόρτμουντ (Γίργκεν Κλοπ): Βαϊντενφέλερ, Χούμελς, Πίστσεκ, Σμέλτσερ, Φελίπε Σαντάνα, Κελ, Μπλαζικόφσκι, Μπέντερ, Γκέτσε, Λεβαντόφσκι, Ρόις.