Τα δυνατά τους έβαλαν οι παίκτες των δύο μπριγάδων για το τελευταίο Mystery Box του MasterChef για φέτος.
Τελικά ο Λευτέρης με το «πιάτο ‘’κρυφό άσσο στο μανίκι’’» όπως χαρακτηριστικά είπε, κατάφερε να πάρει τον πόντο από τον τελευταίο πάγκο αλλά όχι να χαρίσει στην μπριγάδα του, τους μπορντό, τη νίκη! Η γκρι μπριγάδα επικράτησε 2-1 της μπορντό.
Ο μάγειρας δε φάνηκε να χάρηκε ιδιαίτερα με αυτόν τον πόντο, καθώς όχι μόνο δε βοήθησε τόσο ώστε να κερδίσει η μπριγάδα του αλλά δεν κατάφερε ούτε να περάσει το μήνυμα που ήθελε με το πιάτο του.
Οι κριτές πλέον κοιτούν τη λεπτομέρεια της λεπτομέρειας και ο παίκτης απογοητεύτηκε από κάποια σχόλια που του έκαναν για τη δημιουργία του.
Ο Λευτέρης δε χάρηκε ιδιαίτερα με τον πόντο που πήρε για το πιάτο του
Δείτε όλα τα επεισόδια του MasterChef 2024