Στο επεισόδιο του Τροχού της Τύχης που είδαμε το βράδυ της Δευτέρας 26/2/24 στο Star, η Αλεξάνδρα ήταν η παίκτρια που έφτασε στον τελικό, με τον Πέτρο Πολυχρονίδη να της ζητάει να λύσει τον γρίφο.
Η κατηγορία ήταν «Συνώνυμα» όπως ανακοίνωσε κι η Νατάσα Κουβελά, με τα γράμματα Λ, Π, Σ, Τ, Α. Εμφανίστηκαν κάποια γράμματα στον πίνακα, ενώ η παίκτρια από την πλευρά του είπε το Κ, το Μ και το Ν, ενώ για φωνήεν επέλεξε το Ο.
Αν και εμφανίστηκαν αρκετά γράμματα η τύχη δεν ήταν στο πλευρό της Αλεξάνδρας και δε βρήκε τη λύση του γρίφου.
Δείτε όλα τα επεισόδια του Τροχού της Τύχης