Το δεύτερο εγγόνι της βάφτισε αυτό το Σαββατοκύριακο η Γαλήνη Τσεβά η οποία έγινε ευρέως γνωστή μέσα από τη σειρά «Dolce Vita» στην οποία υποδύονταν τη γραμματέα της Χριστίνας Μαρκάτου(σ.σ: την υποδύονταν η Άννα Παναγιωτοπούλου).
H ηθοποιός στη σειρά Dolce Vita, υποδύονταν την κουτσομπόλα γραμματέα της Χριστίνας Μαρκάτου
Η «κουτσομπόλα» Σόφη είναι πλέον γιαγιά από την κόρη της Δάφνη, και μπορεί τα χρόνια να πέρασαν η ηθοποιός όμως παραμένει μία γοητευτική γυναίκα.
Η βάφτιση έγινε στον Ιερό Ναό Παναγίας Χελιδονούς στην Κηφισιά, και ο Σπύρος Μπιμπίλας που παρευρέθηκε στο μυστήριο, δημοσίευσε φωτογραφίες στον προσωπικό του λογαριασμό στο facebook.