Ήττες από Βαλένθια και Νόριτς για τους «αιώνιους»

Κενά στην αμυντική λειτουργία Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού

Ήττες  από Βαλένθια και Νόριτς για τους «αιώνιους»

Την ήττα με 2-1 από τη Βαλένθια γνώρισε ο Ολυμπιακός στο τελευταίο φιλικό του παιχνίδι.

Οι «ερυθρόλευκοι» ικανοποίησαν με την απόδοσή τους αλλά έδειξαν ότι θέλουν ακόμη αρκετή δουλειά στον αμυντικό τομέα καθώς -ειδικά στο πρώτο ημίχρονο- η ομάδα του Μίτσελ έκανε εύκολα λάθη.

Η Βαλένθια προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό όταν ο Μπανέγα μέσα από την περιοχή με σουτ άνοιξε το σκορ στο ενώ στο 40’ έκανε το 2-0 με πλασέ του Ποστίγκα στο δεύτερο δοκάρι μετά από γύρισμα του Μπανέγα. Ο Ολυμπιακός μείωσε στο 85’ με γκολ του Φουστέρ με σουτ από τη μεγάλη περιοχή.

Την ήττα γνώρισε και ο Παναθηναϊκός με 2-0 από τη Νόριτς, και μάλιστα με γκολ που σημειώθηκαν με πανομοιότυπο τρόπο.

Το «τριφύλλι» έδειξε κενά στην αμυντική του λειτουργία και δέχθηκε το πρώτο γκολ μόλις στο 4’ μετά από άστοχη έξοδο του Καπίνο και κεφαλιά του Τζόνσον. Ο ίδιος παίκτης, στο 59’, πάλι με κεφαλιά έκανε το 2-0.