Νίκησε η Φούλαμ με Καραγκούνη βασικό

Δύο γκολ ο Μπερμπάτοφ

Η Φούλαμ επικράτησε με 3-2 της Κουίνς Παρκ Ρέιντζερς, στον αγώνα που ολοκλήρωσε την 31η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Πρέμιερ Λιγκ.

Η ομάδα του Γιώργου Καραγκούνη, ο οποίος ήταν βασικός στην αναμέτρηση του «Κρέιβεν Κότατζ», προηγήθηκε 3-0 με δύο γκολ του Μπερμπάτοφ (8΄, 22΄ πέναλτι) και αυτογκόλ του Χιλ στο 41΄, αλλά στη συνέχεια κινδύνεψε.

Ο Τααράμπ μείωσε σε 3-1 στο 45ο λεπτό και ο Ρεμί έκανε το 3-2 στο 51΄, ενώ δύο λεπτά νωρίτερα ο Γάλλος επιθετικός είχε αστοχήσει σε πέναλτι που υπέπεσε ο Καραγκούνης, με τον Σβάρτσερ να αποκρούει.

Η Φούλαμ ανέβηκε στη 10η θέση της κατάταξης, ενώ η ομάδα του Χάρι Ρέντναπ παρέμεινε ουραγός, ισοβαθμώντας με τη Ρέντινγκ.