Γκολ και φάσεις από το Nation’s League

Νίκη με ανατροπή για την Αγγλία κόντρα στη Κροατία

Νίκη με ανατροπή για την Αγγλία κόντρα στη Κροατία. Στο 57 ο Κράμαρις έβαλε μπροστά στο σκορ τους Κροάτες όμως στο 78΄ ο Λίνγκαρντ ισοφάρισε για τους Εγγλέζους, οι οποίοι πέντε λεπτά πριν τη λήξη του ματς με σκόρερ τον Χάρι Κέιν πήραν τη νίκη και την πρωτιά στον όμιλο, αφήνοντας δεύτερους τους Ισπανούς.

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Σουηδία στην Τουρκία με 1-0. Στο 7ο ο Μπέργκ κέρδισε πέναλτι, ο Γκράνκβιστ το εκτέλεσε εύστοχα και πλέον οι Σουηδοί με νίκη απέναντι στην Ρωσία την τελευταία αγωνιστική, θα πάρουν τη πρώτη θέση του ομίλου.
Ιταλία και Πορτογαλία έμειναν στο 0-0 στο «Σαν Σίρο», με την ομάδα του Φερνάντο Σάντος να σφραγίζει την πρώτη θέση του τρίτου ομίλου του Nations League.

Οι «ατζούρι» ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, δημιούργησαν αρκετές και σημαντικές ευκαιρίες, όμως δεν κατάφεραν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα, αφού έπεσαν πάνω στον εξαιρετικό Ρουί Πατρίσιο.

Θριαμβευτικό πέρασμα με 4-0 από την Αλβανία έκανε η Σκωτία και θα παίξει την άνοδο στην δεύτερη κατηγορία του Nations League κόντρα στο Ισραήλ. Τα γκολ των Σκωτσέζων πέτυχαν ο Φρέιζερ στο 14, ο φλέτσερ με πέναλτι στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και δυο φορές ο Φόρεστ στο 55’ και 67’.