Σοκ σε Ολυμπιακό: Τραυματίστηκε ο Σαβιόλα, αμφίβολος για Μάντσεστερ!

Νίκησε 4-0 στο Ηράκλειο τον ΟΦΗ - Διπλό για Πανιώνιο στη Σμύρνη

Σαν σίφουνας πέρασε ο Ολυμπιακός από το Ηράκλειο.

Οι ερυθρόλευκοι πήραν το διπλό επικρατώντας με 4-0 επί του ΟΦΗ, ωστόσο η χαρά της νίκης μετριάστηκε από τον τραυματισμό του Σαβιόλα, η συμμετοχή του οποίου στον σπουδαίο αγώνα της Τρίτης με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι αμφίβολη.

Ο Αργεντινός άσος ένιωσε ενοχλήσεις στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης και ζήτησε άμεσα αλλαγή. Στη θέση του πέρασε ο Σέποβιτς, ο οποίος μάλιστα πέτυχε και χατ τρικ (42’, 52’ και 88’)! Το σκορ είχε ανοίξει στο 39’ ο Μασάντο.

Σπουδαίο διπλό πήρε, εξάλλου, ο Πανιώνιος στη δύσκολη έδρα του Απόλλωνα Σμύρνης.

Οι κυανέρυθροι πήραν το τρίποντο επικρατώντας με 2-1 του Απόλλωνα, ο οποίος θα δώσει μάχη για την παραμονή στην κατηγορία.

Τα γκολ σημειώθηκαν όλα στο πρώτο ημίχρονο: Το σκορ άνοιξε ο Απόλλων στο 16’ με τον Άμπροουζ, ενώ ο Πανιώνιος ισοφάρισε στο 31’ με τον Λάζνικ και έκανε το 2-1 στο 38’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του ίδιου παίκτη.