Ο Λεβαδειακός νίκησε την ΑΕΚ με 1-0!

Η πρώτη του νίκη μετά από 11 συνεχόμενες ήττες

Πρώτη ανάρτηση: 25/11/2012 00:02

Η ΑΕΚ δεν κατάφερε να μετατρέψει σε γκολ κάποια από τις ευκαιρίες που δημιούργησε παρά το γεγονός ότι στο πρώτο ημίωρο του αγώνα η ΑΕΚ έχασε σωρεία ευκαιριών.

Στο δεύτερο ημίχρονο, τα λεπτά κύλησαν χωρίς κάτι το αξιόλογο μέχρι το 81', όταν μετά από φάση διαρκείας στα καρέ των κιτρινόμαυρων, ο Μουλόπουλος σούταρε έξω από την περιοχή, ο Κωνσταντόπουλος απέκρουσε ασταθώς τη μπάλα και ο Ναπολεόνι που βρισκόταν κοντά, πήρε το ριμπάουντ και έκανε το 1-0.

Αυτή είναι η πρώτη η νίκη του Λεβαδειακού επί της ΑΕΚ εκτός έδρας μετά από 11 συνεχόμενες ήττες και μόλις η 2η σε 23 παιχνίδια.

Οι συνθέσεις:
ΑΕΚ (Λίνεν): Κωνσταντόπουλος, Κοντοές, Κορδέρο, Φούντας, Κατίδης, Γκερέιρο (Κοτσαρίδης 78'), Τσίτας (Κατσικοκέρης 65'), Λαγός (Αρκούδας 68'), Φέτσης, Βλάχος, Κουτρουμπής

Λεβαδειακός (Παράσχος): Κυριακίδης (Κασμερίδης 35'), Μουλόπουλο, Χοσέμι, Κόρμπος, Μάρτινς, Πόι, Βασιλείου (Ναπολεόνι 43'), Ζησόπουλος, Γεωργίου, Μεντί, Ακόστα