Η σημερινή δοκιμασία του Asia Express, όπως προανήγγειλε ο Πέτρος Πολυχρονίδης στην έναρξη του επεισοδίου, σχετίζεται με τα κόλπα του τσίρκου. Οι παίκτες που θα ανακηρυχθούν καλύτεροι ακροβάτες, θα κερδίσουν το έπαθλο των 2.500 ευρώ.
Τα ζευγάρια έπρεπε να φορέσουν στολές και να διδαχθούν από τον «Master Monkey» τον παραδοσιακό χορό της μαϊμούς της Καμπότζης.
Αφού αφομοιώσουν τις κινήσεις, καλούνται να χορέψουν και να κριθούν από τον εκπαιδευτή. Σε περίπτωση που δεν τον ικανοποιήσουν, θα εξασκηθούν άλλα πέντε λεπτά και μετά θα επαναλάβουν τη χορογραφία.
Asia Express: «Δεν μπορώ άλλο» - Πλάνταξε στο κλάμα ο Fipster
Σειρά να επιδείξουν τις χορευτικές τους ικανότητες πήραν ο Στέλιος Λεγάκης με τον Χρήστο Ζώτο. Οι δύο άντρες αποδείχθηκαν δεινοί χορευτές, εντυπωσιάζοντας τον ειδικό, που τους επέτρεψε να συνεχίσουν το ταξίδι τους.
Δείτε ολόκληρο το επεισόδιο του Asia Express
Διαβάστε όλα τα lifestyle νεα, για Celebrities και Media.